У присуству многобројног верног народа из читавог света, монаштва и свештенства из више епархија саборно је прослављена пета годишњица обретења моштију Св. Јакова.
Светом Литургијом началствовао је архимандрит Стефан из Велике Ремете уз саслужење гостију и братије манастира.
Игуман тумански Димитрије у беседи је истакао да је литургијски живот централно догађање у животу нас православних хришћана, нагласивши при том да је чудо вере у васкрсење највећи и најтежи дар. Са видним емоцијама подсетио је све нас да је обретење моштију Св. Јакова догађај који је покренуо диховну обнову манастира Тумана, истичући да само пре пет година ова светиња и све у њој и око ње није ни приближно озгледало исто.
Након Св. Литургије уследио је литијски ход са моштима Св. Јакова око манастирске цркве и кроз сабрани народ, пререзан је славски колач и у наставку уприличена је трудом братства манастира празнична трпеза и послужење за све присутне.