• Mолитвама светих отаца наших Св Зосима и Јакова Господе Исусе Христе смилуј се на нас.

Братство манастира тумане

Манастир Тумане кроз читаву своју историју био је мушки манастир, настањен са неколико монаха. У њему се монашки живот готово никада није прекидао. Најбројније братство чинили су руски и српски монаси, на челу са игуманом Луком 30-их година XX века.
Због малог броја мушког монаштва, по одлуци Светог Архијерејског Синода, а на предлог Епископа браничевског Г. Хризостома, манастир Туман 1966. године, преименован је у женски општежитељни манастир, што је остао све до 2014. Године, када је одлуком Епископа браничевског Г. Игнатија у њега дошло монашко братство. Данас је Туман најбројнији мушки манастир у епархији браничевској.
Манастирско братство броји шест чланова, на челу са игуманом Димитријем. При манастиру борави и старица, некадашња настојатељица, схи-игуманија Серафима.
Важно је напоменути да је неколико година пре него је постао женски, манастиром Туманом управљао игуман Тадеј, поштовани духовник и старац нашег времена.