Поштовани оче Димитрије,

Опростите што пишем у ово доба, али не могу задржати срећу и захвалност коју осећам. Вечна слава, поклоњење и захвалност Преподобним Оцима Туманским Светом Зосиму и Светом Јакову. Желим да поделим сведочење о исцељењу братији манастира…првенствено Вама. Моја јако млада пријатељица оболела од карцинома, која је јос увек на хем. терапији је исцељена. Наиме, гледајуци једну емисију у којој сте Ви били гост сазнала сам за пресвлачење моштију Светог Зосима 20. Маја. Једва сам чекала да то сазнање сутра дан поделим са својом пријатељицом Недом. Пар дана пре 20-тог маја, Неда је примила другу хемотерапију и с вером у Бога 20-тог маја у 03х ујитру крецемо ка Манастиру Тумаме на поклоњење моштима преподобних отаца и да уз молитву присуствујемо свечаном чину пресвлачењу моштију Светог Зосима. Неда је имала већ једну операцију којом је отклоњен метастазирајући тумор…а главно жариште у дојци (агресивног типа) је требало да се оперише тек након завршене комлетне хем. терапије. Јуце је потврдјено, после две скоро узастопне магнетне резонанце, да је карцином нестао…једноставно… нема га више. Уз свакодневне молитве и мазањем уља из Манастира…Хвала Богу и Светитељима…карцином је нестао. Ако Бог да здравља, крајем месеца би смо поново сви дошли на поклоњење светитељима…тада би Неда и лично посведочила о свом исцељењу, захваљујући Светитељима и чудотворцима Светом Зосиму и Светом Јакову! Слава Богу, Слава Светом Зосиму и Светом Јакову!