Мошти туманских светитеља пренете у нове кивоте

У недељу 11. по духовима манастир Тумане био је средиште несвакидишњег сабрања. У присуству верног народа и свештенства из свих српских крајева након Св. Литургије пресвучене су и пренете у нове кивоте. Догађај је био неземаљске лепоте и мира. Молитвени пој прекидао је само тихи звекет кадионице.

Сабрањем је началствовао протојереј-ставрофор о. Петар Лукић старешина Саборне цркве. Благољепије свему дало је молитвено учешће Првог београдског друштва, чије је појање дотакло срца свих присутних.

О. Петар је пренео благослове Његове Светости и братству предао непроцењиво благо, делиће моштију Св. цара Уроша, Св. кнеза Лазара и Св. кнеза Стефана Штиљановића. Посебну радост изазвао је тренутак када су делови Св. Лазара положени и кивот покрај моштију Св. Зосима. У таворској светлости преображени и умивени светлошћу литургијске заједнице, сви су мислима и срцем закликтали "Господе добро нам је овде бити"

ПОСЛУШАЈТЕ БЕСЕДУ ОЦА ИГУМАНА ДИМИТРИЈА