Изузетно свечано, уз многобројни верни народ, прославњена је манастирска слава- Сабор Св. архангела Гаврила. Празновање је започето свечаним бденијем које је служио о. Душан, парох нереснички.

На сам дан празника, Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор о. Звонко из Баточине, уз саслужење схи-архимандрита о. Лазара из Витовнице, о. Радомира из Великог Орашија, о. Марка из Сараораца, о. Душана из Нереснице, као и јерођакона о. Павла, сабрата ман. Тумана.

Након читања светог јеванђеља, о. Звонко се обратио пригодном беседом, осврнувши се на значај светих арханђела у спасењу људскога рода, те посебно на јављања Св. арханђела Гаврила у староме и новом завету.

Након Св. Литургије, око манастирске цркве, обављен је трокраки литијски вход и освећени славско жито и колач. Многобројни народ се потом поклонио моштима туманских светитеља.

Братство ман. Тумане