Сестра Н. Ц. сведочи: „Пре 6 месеци сам била код гинеколога, због откривања почетка рака грлића материце. Када сам добила налазе, оставила сам их у фиоку и било ми је чудно што је поновна контрола заказана за 6 месеци. У међу времену била сам у Манастиру Тумане 2 пута, не знајући да сам болесна. Први пут на чудесан начин дошла сам 12.04. 2018. године. Молила сам се својим речима. Од тада здравље почиње да ми бива боље. Други пут сам била за преслачење моштију Св Зосима. Моје срце и душа хрле у Манастир Тумане. 31 05. 2018. отишла сам на котролу и докторка рече РАДИТЕ ШТО СТЕ РАДИЛИ и рече ово је ЧУДО ја несхватам шта се дешава? Изашла сам из ординације погледала резултате, први налаз пише рана на грлићу материце, други налаз јако мала раница и остали налази добри. Користим уље читам молитве Св Зосиму и Јакову певам њихов Тропар и свима причам о мом чуду .

27 марта 2018. умало неумрех од губљења крви што је за особу са ниским тромбоцитима опасно. После доласка 12 04. 2018. ту муку немам, слободно дишем, једно вече боливи у глави, помазала сам се уљем Св Зосима и Јакова и прође бол. Причајте објављујте да долази народ да се спасава ја све шаљем код Вас! „