Реке верника из свих српских крајева слиле су се у манастир Тумане, код Голупца, где је обављено свечано освећење обновљене испоснице Светог Зосима.

Верници који су пристигли у више од 80 аутобуса и преко хиљаду аутомобила из Пожаревца, Аранђеловца, Београда, Неготина, Дервенте, Ужица, Старе Пазове, Ниша, Жабља… и по сат су пешачили од најближег слободног места за паркирање до манастирске цркве.

Међу њима су биле мајке са тек рођеним бебама, дечији хор из Кикинде, бројни свештеници и монаси, али и многи болесни који су похрлили манастиру у нади да ће им молитве светима Зосиму и Јакову донети исцељење, или барем олакшати бол.

Оно што су ретки који су успели да уђу у мали храм могли да виде је пресвлачење моштију Светог Зосима Туманског, а сви су одушевљено поздравили и уз црквене песме учествовали у литији која је светитељеве мошти пренела до испоснице удаљене неких километар од манастира у планини.