Након присуства на јелоосвећењима и молитвама у манстиру Туман, благословена духовном снагом у борби са тешком болешћу (1.4.2024.)

Ја сам Гајић Бранка и долазим из Брчког.  2022.године откривен ми је карцином јајника.

Након што сам сазнала за ту дијагнозу,  осетила сам потребу да дођем у манастир Тумане. При доласку сам осетила  душевни мир и спокој и наравно помолила сам се Светитељима и Богу за своје здравље.  Након примљене треће хемотерапије опет сам дошла у манастир да се захвалим Светитељима.

Затим ми је одређен контролни  ЦТ-е , који је показао тоталну регресију. Неописиво је какав је осећај када дођем овде, како се приближим Светитељима,  сузе саме крећу. 22. 11.2022. Долазим на јелоосвећење. Само два, три дана пре тога сам примила хемотерапију и мислила сам да нећу издржати да стојим на ногама, међутим издржала сам пуних шест сати. Осећала сам се као најздравија особа, као да немам никакву болест, никаквих потешкоћа. У јуну долазимо други пут на јелоосвећење и тада издржавам све, чак сам ишла и до испоснице  Светог Зосима пешке. Након прошлогодишње операције, на свака 4 месеца идем на ЦТ-е прегледе и они сваки пут показују регресију. Хвала Богу и свим Светитељима да је тако . Сутра имам контролни преглед и осетила сам потребу да дођем данас и да се захвалим и помолим Светитељима.

Само захваљујући Светом Зосиму и Јакову,  Светом Нектарију и свим Светима, ја сам данас жива, здрав и срећна што сам опет у манастиру Тумане.

Долазићу и даље. Слава Богу и свим Светитељима.